Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych 1024 682 Dla Budownictwa

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa zaprasza na webinarium: Automatyzacja i Robotyzacja procesów produkcyjnych.

Od 2022 roku przedsiębiorcy inwestujący w robotyzację i automatyzację produkcji mogą skorzystać z nowej ulgi na roboty. Narzędzie to może pomóc polskim firmom w zwiększaniu ich produktywności i konkurencyjności zarówno na rynku polskim i międzynarodowym. Jest to szansa również dla producentów wyrobów budowlanych, gdzie większa automatyzacja produkcji może pomóc w wprowadzaniu nowych innowacyjnych wyrobów, poprawie ich jakości i powtarzalności oraz minimalizacji odpadów.

Pan Przemysław Smoczyński – Kierownik Projektu ds. ulg proinnowacyjnych Ayming Polska Sp. z o.o. przedstawi główne założenia ulgi na robotyzację przemysłową, omówi, jak ona działa i kto może z niej skorzystać. Zaprezentowane zostaną przykładowe inwestycje, korzyści z nich płynące oraz inne formy wsparcia działań innowacyjnych.

Pan Jerzy Szumilas z Roca Polska Sp. z o.o. omówi praktyczne aspekty automatyzacji i robotyzacji procesów produkcji na przykładzie ceramicznych wyrobów sanitarnych. Przedstawi jakie są główne szanse i wyzwania nie tylko z punktu widzenia przedsiębiorcy, ale i pracownika.

Plan webinarium

Krótkie wprowadzenie, Szymon Firląg, ZPPMdB

Ulga na robotyzację i inne mechanizmy wsparcia, Przemysław Smoczyński – Kierownik Projektu ds. ulg proinnowacyjnych Ayming Polska Sp. z o.o., około 20 min

  • koszty kwalifikowane
  • warunki skorzystania z ulgi na robotyzację
  • przykładowe realizacje i korzyści dla firm
  • inne formy wsparcia innowacji

Pytania i dyskusja

Robotyzacja w praktyce, Jerzy Szumilas, New Equipment and Automation Manager, Roca Polska Sp. z o.o, około 20 min.

  • główne wyzwania i bariery
  • gdzie i kiedy najlepiej stosować robotyzację
  • robotyzacja z punktu widzenia pracownika – reskilling i upskilling

Pytania i dyskusja

Podsumowanie, Szymon Firląg, ZPPMdB

Odpłatność

webinarium bezpłatne, liczba miejsc ograniczona

Platforma

Zoom