Prezes Szymon Firląg prelegentem VIII Spotkań Liderów Branży Nieruchomości

Prezes Szymon Firląg prelegentem VIII Spotkań Liderów Branży Nieruchomości

Prezes Szymon Firląg prelegentem VIII Spotkań Liderów Branży Nieruchomości 150 150 Dla Budownictwa

VIII SPOTKANIE LIDERÓW BRANŻY NIERUCHOMOŚCI  już 28 lutego. Trzy gorące tematy: polityka mieszkaniowa, wskrzeszanie REIT-ów, dyrektywa budynkowa EPBD/fala renowacji.

Prezes Szymon Firląg jedenym z prelegentów tego wydarzenia.

Powiedzieć, że 2023 r. był rokiem dynamicznych zmian to truizm – ostatnie lata przyzwyczaiły nas do gwałtownych perturbacji. Wygląda na to, że za wcześnie na odpinanie pasów.

Na rynku mieszkaniowym tematem numer jeden był „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, który szybko zakończył żywot i trwają prace nad jego następcą. Czy uda się nie powielać błędów? Czy stać nas na politykę mieszkaniową z prawdziwego zdarzenia? Na forum SLBN chcemy włączyć się w dyskusję na ten temat.

Wraz ze zmianą ekipy rządowej wraca temat REIT-ów. W siostrzanym „Parkiecie” jeszcze w kampanii mówił o tym obecny minister finansów. Czy to dobry czas na wskrzeszenie pomysłu? A jeśli tak, to w jakiej formule – czyżby w służbie polityki mieszkaniowej?

Zielona rewolucja, dyrektywa budynkowa EPBD. Rzecz o gigantycznym znaczeniu dla rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, istniejących i mających powstać. Z czym będą mierzyć się użytkownicy, inwestorzy, właściciele?

VIII Spotkanie Liderów Branży Nieruchomości będzie forum wymiany poglądów w tych kluczowych dla rynku kwestiach. Wnioski z debat będą zamieszczona na łamach „Rzeczpospolitej”